Źle dobrany kolor mostu

Zrobiono mi most porcelanowy na metalu sześciu przednich, górnych zębów. Ustalałem wcześniej ze stomatologiem jaki ma być dokładnie odcień koron. Powiedział on, że korony mają być o ton jaśniejsze od mojego naturalnego koloru zębów. Wczoraj przymierzałem korony w gabinecie, sprawdzaliśmy kolor no i wydawał się dobry. Wyglądał wręcz na idealnie dopasowany do moich zębów. Stwierdziliśmy że cementujemy. Niestety kiedy już wyszedłem z gabinetu i zacząłem oglądać swoje zęby w świetle dziennym okazało się że nawet nie są o ton jaśniejsze, a o ton ciemniejsze od moich własnych! Wydałem na to naprawdę bardzo dużo pieniędzy i zależało mi na idealnym wyglądzie. Przecież w gabinecie wszystko wydawało się być w porządku! Czy można jeszcze jakoś zmienić ten kolor i go nieco rozjaśnić? Jestem teraz zły na lekarza i na siebie. Czy mogę zareklamować to co mi zrobił?

Zapytał w Grudzień 16, 2016 w Protetyka.
Dodaj komentarz
9 Odpowiedź(i)

No jeżeli most został zacementowany, to nie ma możliwości tak po prostu go ściągnąć i poprawić kolor… Jest pan pewny, że różnica jest aż tak zauważalna?

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

O rety tyle pieniędzy w błoto… no jest różnica, nawet rodzina mi powiedziała że kolor jest ciemniejszy od moich naturalnych zębów

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

Może to tylko kwestia przyzwyczajenia? W końcu jeśli zęby mają ładny kształt to powinny wyglądać dobrze. W sumie i tak chyba jak pan mówi czy sie śmieje to nie widać aż tak różnicy pomiędzy pozostałymi zębami, bo po prostu ich nie widać, prawda? Skoro to jest 6 pierwszych zębów, bo od boku zęby nie są zbytnio widoczne, a dolne i tak są zatryte przez górę w sumie. 

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

Może i racja że nie widać aż takiej różnicy z pozostałymi zębami, jednak ja po prostu wiem że ta różnica jest. Zresztą rodzina też wyraziła swoje zdanie.

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

No tak, ale rodzina wiedziała że bedzie miał pan zabieg i pewnie doszukiwali sie problemu. Jeżeli żadne postronne osoby nie będą zwracały na to uwagi, to moim zdaniem problemu po prostu nie będzie

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.