Trzaskanie i szumy w uszach

Od dwóch miesięcy cały czas słyszę szumy w uszach. Jest to bardzo denerwujące, gdyż trwa non stop, najgorzej jest kiedy jestem w pomieszczeniu gdzie jest całkowicie cicho, dźwięki są wtedy nie do wytrzymania. Z początku myślałem że to jakieś zapalenie ucha, stosowałem krople do uszu, również takie przeczyszczające uszy. Nic do nie dało. Poszedłem do laryngologa, on stwierdziła że z uszami nic się nie dzieje, że są czyste. Polecił sprawdzenie stanu słuchu. Tak więc zrobilem, jednak z badania również nic nie wyniknęło, słuch mam dobry. Ostatnio pomyślałem, że być może mój problem nie leży w uszach, a w zębach. Mam do wyleczenia dwa ubytki, którymi póki co się nie zajmowałem, gdyż były niewielkie i niebolesne, wcześniej miałem do zrobienia inne zęby, które były w gorszym stanie. Szumy się nasilają przy przełykaniu śliny i otwieraniu szeroko ust, więc czy to możliwe żeby problem leżał w zębach?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

na pewno warto sprawdzić ten trop, gdyż uszy, jama ustna i nos są ze sobą ściśle powiązane i to że nam się wydaje że problem występuje np. w uchu, to może się okazać że problemem są zatoki albo tak jak mówiłeś zęby, a zęby i tak trzeba koniecznie wyleczyć, niezależnie od szumów!!!!!

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

tak, ale już marsz do dentysty!

przecierz nie można tak po prostu zostawiać niewyleczonych dziur w zębach!! :[

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

Skoro uszy są zdrowe no to musiz szukać problemów gdzie indziej, laryngolog niczego ci nie podpowiadał? 

Zęby to może być strzał w dziesiątkę, warto to sprawdzić

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

Idz do dentysty i powiedz  mu o swoich spostrzeżeniach. Jest masa różnych powodów dlaczego mozesz słyszeć szumy związanych z uszamy bądź jamą ustną. Mój ojciec miał podobnie i okazało się że jego plomby były jakieś kompozytowe czy komponowane i to już źle wpływało na uszy. Dentysta na pewno ma jakieś pojęcie na ten temat

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

Problem może stanowić również staw skroniowo żuchwowy, zgadzało by się to z tym że szumy nasilają się wraz z otwieraniem szeroko ust. Jednak powodów może być naprawdę dużo i rzeczywiście mogą na to wpływać ubytki do naprawienia, jednak nie muszą. Może to być kwestia jakiegoś urazu, braku zębów, źle przeprowadzonego leczenia, bruksizm itd.

Odpowiedział w Grudzień 16, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.