Przednie zęby mi obumierają. Pomocy!

Podczas wizyty u dentysty dowiedziałem się, że moje dwa przednie zęby dosłownie obumierają. To było jak uderzenie w twarz. Wiecie, jak strasznie brzmi to słowo. Do wizyty skłonił mnie ból, który umiejscowiłbym przy nosie. Słyszałem, że z dentystami jest, jak z mechanikami. Często leczą zdrowe zęby albo nie wiedzą ocb. Jak rozpoznać na zdjęciu, że zęby obumierają? (Załącznik w linku na dole). Dodam, że mam 23 lata i nie wydaje mi się, żeby w tym wieku zęby umierały… Trochę przesada. Co prawda leczyłem przedniego kanałowo (jednego) bez użycia trucizny. Dodam, że teraz muszę to samo zrobić z innym. Dodam, że na zdjęciu nic nie widze, ale tez się nie znam. Te białe plamy są po plombie. Jeszcze chciałbym wiedziec, czy jak zaczną mi zeby zmieniać kolor to można je wybielic?

Zapytał w Grudzień 15, 2016 w Zęby.
Dodaj komentarz
2 Odpowiedź(i)

Przyczyn obumierania zębów jest bardzo dużo. Ciężko wskazać jedną konkretną przyczynę. Od powodów pourazowych do bakterii. Co do zdjęć – 1 może nadawać się do kanałowego a 2 bankowo. Poza tym dodam, że z nerwami jest tak, że obumierają pierwsze a podczas leczenia są zwyczajnie wycinane. 

 

Pozdrawiam i zapraszam w razie problemów na leczenie do Krakowa 😉

Odpowiedział w Grudzień 15, 2016.
Dodaj komentarz

A największym zabójca jest stres, który dosłownie niszczy cały organizm. Często od zębów się zaczyna. Moja dziewczyna, która nabiła się depresji najpierw miała problemy z zębami. Nie mówię, że masz depresję, ale może coś Ciebie stresuje? Za szybko żyjesz? Warto się nad tym zastanowić. Ja wiem, że w młodym wieku często nie zwracamy na to uwagi, ale z czasem takie kwestie wydają się dla nas bardzo istotne

Odpowiedział w Grudzień 15, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.