Mam problemy z przyzębiem – polecacie jakąś dietę?

Ostatnio modna jest dieta na wszystko i tak sobie pomyślałem, że może pora zmienić swoją dietę, bo mam straszne problemy z przyzębieniem. Nie spodziewam się super efektów, ale może leczenie będzie szybsze i dochodzenie do siebie. Sam nie wiem. Jest ktoś zorientowany z tym temacie?

Dodaj komentarz
4 Odpowiedź(i)

Hejson SG. Dobra dieta to tylko dieta na masę. Nie pozdrawiam. 

Odpowiedział w Grudzień 22, 2016.
Dodaj komentarz

~czarnykier krul mondrości.

Od diety bardzo dużo zależy i odnoszę wrażenie, że się wstydzisz zapytać wprost. Tylko na na okrętkę lecisz. Produkty wysokoprzetworzone sprzyjają parodontozie. To jest potwierdzone naukowo i nie ma co się upierać, że tak nie jest. Warto także ograniczyć do minimum cukry. 

Eksperyment, który to potwierdził polegał na tym, że przez cztery tygodnie kilka osób (nie pamiętam ile, chyba 15) nie mogło czyścić zębów. 5 odżywiało się dietą bogatą w węglowodany, kolejne 5 w ubogą w węglowodany i bogatą w jakieś tam witaminy i kwasy omega. Reszta normalnie jadła i była grupą kontrolną. Co się okazało? Że zmiana dieta zmniejszyła choroby przyzębia o 50%

Odpowiedział w Grudzień 22, 2016.
Dodaj komentarz

Oczywiście, że dieta ma wpływ na wszystko.  ~czarnykier jest wyszczekany, ale ma rację. Przecież, aby mieć masę trzeba odpowiednio jeść, tak samo jest z chudnięciem. Odpowiedni diety są także dla ludzi, którzy się odpowiednio leczą. Tak w ogóle taka dieta wpływa nie tylko na zęby. Węglowodany nie są zdrowe i warto ich unikać

Odpowiedział w Grudzień 22, 2016.
Dodaj komentarz

Ja słyszałem, że w 2018 roku rozpoczną się próby szczepionki zwalczającej przewlekłe zapalenie przyzębia… Podobno, jeśli nie wyleczy w zupełności to bankowo złagodzi przebieg ostrego zapalenia. Jej zadanie będzie polegać na aktywacji systemu immunologicznego, który pobudzi do działania antyciała walczące z toksynami… Ciekawe, kiedy ewentualnie szczepionka wejdzie do Polski… 2030?

Odpowiedział w Grudzień 22, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.