Nadliczbowe zęby, co z nimi zrobić?

Cześć wszystkim!

Zawsze wiedziałam, że moja córka jest wyjątkowa, ale nie wiedziałam że aż na tyle ay w jej szczęce znajdowały się nadliczbowe zęby! Mam w domu małego avengersa hahahah. Sprawa wygląda tak, że moja niunia ma dodatkową górną dwójkę o.O nawet nie miałam pojęcia że ludzie mogą mieć jakieś dodatkowe zęby. Córa ma już wyrżniętych kilka zębów stałych (ma prawie 8 lat), więc ogólnie przyzwyczaiłam się do tego, że w tej bałej buzi cały czas coś się zmienia i wszystko wygląda inaczej. Jednak ostatnio zauważyłam gdy się uśmiechała, że jedynki zaczynają jej na siebie nachodzić, czego wcześniej nie miała. Poszłam z nią do ortodonty tylko ze względu na te jedynki, bo zmartwiłam się, że będzie miała krzywe zęby.

Ortodontka orzekła, że wydaje jej się, że ma dwie dwójki po jednej stronie, ale nic nie stwierdzi bez zdjęcia. Poszłyśmy więc zrobić zdjęcie i wróciłyśmy z nim do doktor. Doktorka mówi że młodej urosły dwie dwójki i to dwie stałe dwójki, dlatego krzywią się jej jedynki – nie ma już więcej miejsca w szczęce na tego jednego zęba. Powiedziała, że zęba trzeba będzie wyrwać i skierowała nas do chirurga. Ogólnie to sikam pod siebie ze strachu, bo strasznie nie chcę żeby mała cierpiała a tym bardziej ja nie chcę na to patrzeć. No ale cóz udaję silną, gdyz niunia też się boi 🙁 Czy mam się czym martwić? Czy po wyrwaniu zęba wszystko już będzie w porządku i zęby się same ustawią?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

też nie wiedziałam, ciekawa historia

zachowaj jej tego zęba, będzie miała fajną pamiątkę : D

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Ja myślę, że sytuacja i tak jest dobra, bo czytałam o przypadku dziecka które miało aż dwa dodatkowe zęby czyli tak jakby 3 takie same zęby. Musieli wyrwać jednego zęba który był widoczny i pozbyć się również zęba, który dopiero schodził do dziąsła. Musieli przy tym rozcinać dziąsło bleh. Więc jeden wyrżnięty ząbek to mały pikuś.

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Uu współczuję ci, u mnie namówienie syna żeby w ogóle otworzył buzię u chirurga w dniu wyrwania zęba było jakąś miską kosmiczną. Być może nawet łatwiej byłoby mi było wtedy zostać astronautą. No ale co po godzinie namawiania by dał sobie w ogóle zajrzeć do buzi, później kolejne pól godziny aby dać sobie wstrzyknąć znieczulenie, a potem kolejne prośby, groźby i obietnice zanim pozwolił sobie tego zęba wyrwać. 

Ale poza tym to nie było żadnych problemów, wszystko się zagoiło, a zatrzymany ząbek mógł bez problemu zejść 🙂 

Bądź silna, najgorsze będzie tylko w gabinecie 😛

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

i co, nie zauważyłaś wcześniej że ma dwa takie same zęby?

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

No nie, nie jestem dentystką… te wszystkie zęby są takie same, a nawet dentystka mowiła że bez zdjęcia nic nie stwierdzi.. lol

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.