Jakich zabiegów nie można robić w ciąży?

Zainspirowany postem Urszulki  założyłem własny post, który dotyczy zabiegów związanych ze stomatologią, których nie może bądź nie powinna wykonywać cieżarna kobieta. Bo jednak skądś musiały się wziąć te wszystkie ludowe powiedzonka i ten strach przed leczeniem się i z pewnością istnieją różnego rodzaju badania i zabiegi które odradza się przyszłym matkom bądź zupełnie zakazuje, bo płód mógłby zostać uszkodzony.

Jedno co jest dla mnie oczywiste to to, że kobiety w ciąży nie powinny mieć wykonywanego prześwietlenia ze względu na promienie rentgena.

Teraz wy 😉

Zapytał w Styczeń 3, 2017 w Zęby.
Dodaj komentarz
9 Odpowiedź(i)

Masz ację Ichiko, panie w stanie błogosławionym nie powinny mieć wykonywanych zdjęć RTG, gdyż stanowią one ryzyko dla płodu. Należy jednak pamiętać, że w wypadku kiedy stan uzębienia przyszłej mamy jest zły, to niezależnie od tego należy wykonać zdjęcie jeśli będzie ono potrzebne lekarzowi. Wtedy kobiete bardzo dobrze zabezpiecza się specjalnym płaszczem w okolicach brzucha oraz miednicy. Jeżeli wdałoby się poważne zakażenie, to może ono rozejść się po całym organizmie powodując ewentualne szkody dla płodu.

Odpowiedział w Styczeń 3, 2017.
Dodaj komentarz

Mamuśkom nie wolno dawać znieczulenia na bazie adrenaliny i tego drugiego odwrotnego do adrenaliny, nie pamiętam nazwy. Ale są inne znieczulenia więc bez ścisku.

Odpowiedział w Styczeń 3, 2017.

noradrenalina?

w Styczeń 3, 2017.

O tak, dzięki 😀 !!!

w Styczeń 3, 2017.
Dodaj komentarz

Nie powinno się zakładać implantów. Nie tyle ze względu na dziecko co na mamę, której ph śliny w ciąży jest inne, łatwiej rozwijają się w niej bakterie i wtedy trudniej goją się rany, albo mogłoby p=dojść do jakiegoś zakażenia otwartej rany brrrrr

Odpowiedział w Styczeń 3, 2017.
Dodaj komentarz

skaling ultradźwiękiem odpada 🙁

Odpowiedział w Styczeń 3, 2017.
Dodaj komentarz

Zabronione są też wszelkie zabiegi upiększające np. wybielanie.

Ponoć kamień z zębów powinno się ściągać dopiero po pierwszym trymestrze, ale wcale nie rozumiem dlaczego, to przecież tylko mechaniczne ścieranie, jak to niby ma zaszkodzić dziecku?

Odpowiedział w Styczeń 3, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.