Coraz bardziej wrażliwe zęby

Moje zęby stają się coraz wrażliwsze, z miesiąca na miesiąc czuję, że jest coraz gorzej. Zaczeło się u mnie od tego że miałam delikatna nadwrażliwość na zimno. Jednak nigdy się tym tak naprawdę nie przejęłam, po prostu nie gryzłam lodów, nie piłam zimnych napojów, wody z lodem i tym podobne. Ten stan faktyczny utrzymywał się długo, jednak był praktycznie nieuciążliwy. Jednak gdzieś od pół roku regularnie się on pogarsza. Przy piciu bądź jedeniu czegoś zimnego bardzo bolą mnie zęby trzonowe po jednej stronie buzi, czuję taki przeszywający ból, przez chwilę boli tak bardzo że nie mogę zrobić nic tylko syczę i czekam aż przestanie. Trwa to zwykle kilka sekund. Zauwaźyłam też że inne zęby jak chociażby przednie górne i dolne również zaczynają boleć od zimna, nawet od wiatru, jeśli wciągnę zimne powietrze przez usta. Byłam z tym u dentystki, wykonałam pantomogram. Powiedziała mi, że ze zdjęcia nie widać abym miała jakieś poważniejsze problemy, że nie mam nigdzie próchnicy – jedynie jedną odrobinę nieszczelną plombę którą zakładałam dwa miesiące temu. Powiedziałam mi, że może to być kwestią delikatnie odsłaniających się szyjek zębowych i posmarowała mi dziąsła wokół zębów trzonowych pastą fluorkową, która ma zablokować receptory czy coś, zamknąć jakieś kanaliki.

Chwilowo wydaje mi się, że czuję poprawę, jednak dolegliwości bólowe całkowicie nie minęły. Co to może być, albo co mogę więcej robić aby ta nadwrażliwość się zmniejszyła?

Dodaj komentarz
8 Odpowiedź(i)

Skoro na zdjęciu nie wynikło nic niedobrego to raczej trzeba się cieszyć. Poważniejsze zmiany byłoby raczej od razu widać, a zęby najwyraźniej masz zdrowe. No cóż czasem chyba po prostu tak jest że niektóre zęby są nadwrażliwe i tyle. Znam ludzi który naprawdę dbają o zęby a ciągle mają z nimi problemy.

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

mi się kiedyś uspokoiły zęby po takiej paście fluorkowej, teraz raz na jakiś czas dostaję nową porcję pasty na dziąsła i jest ok

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Ja bym pomyślał nad szczoteczką do zębów, może zmieniałaś ostatnio? Albo używasz szczoteczki o twardym włosiu? Ja kiedyś się przerzuciłem na szczoteczkę elektryczną i po paru miesiącach nabawiłem się nadwrażliwości, gdy wróciłem do standardowego czyściciela to wszystko wróciło do normy 😛

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Używam szczoteczki elektrycznej gdzieś od pół roku… serio myślisz że to może być powodem?

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

No ja tak miałem, nie wiem jak ty. Ale sama napisałaś że to się zaczęło pogarszać przez ostatnie pół roku, a teraz piszesz, że używasz szczoteczki elektrycznej od pół roku. Przypadek?

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.