Co jest dobrym produktem , aby dziąsła nie były podrażnione podczas noszenia aparatu ?

Od chwili założenia aparatu maje dziąsła są podrażnione i często krwawią i to jest winą aparatu . Jak mogę zapobiec temu ?

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Witaj . Krwawiące dziąsła to na prawdę coś strasznego i również nie mogłam sobie z tym poradzić . Szukałam produktów , ale te które na własną rękę zakupiłam okazały się nie być skuteczne . Wybawieniem okazał się żel z apteki który doradziła mi farmaceutka . Żel APERISAN okazał się skuteczny od pierwszego posmarowania i od tego czasu nie robię eksperymentów z innymi produktami jak tylko ten żel . 

Odpowiedział w Styczeń 8, 2018.
Dodaj komentarz

Moją pomocą na krwawienie dziąseł jest wosk ortodontyczny o zapachu mięty . Jest świetnym preparatem zabezpieczającym przed podrażnieniem śluzówki jak również skutecznie działa na podrażnienie dziąseł . Plusem jest również nie wielka kwota za którą zakupuję taki wosk .

Odpowiedział w Styczeń 8, 2018.
Dodaj komentarz

Ja na początku nosząc aparat nakładałam nacisk na higienę , ale po około tygodnia dziąsła zaczęły mi krwawić i boleć . Rozwiązaniem również znalazłam dzięki użyciu wosku  VITIS Orthodontic którego cena również nie jest wysoka , bo jedyne 18 zł , ale warto pozbyć się cierpienia związanego  z noszeniem aparatu .

Odpowiedział w Styczeń 8, 2018.
Dodaj komentarz

Miałam również do wyboru wosk lub płyn do płukania , ale postawiłam na płyn który w każdej chwili mogłam użyć . Płyn również nosi nazwę VITIS Ortodontic który świetnie zapobiega nie tylko podrażnieniom , ale również powstawaniu kamienia nazębnego . Cenowo to droższy produkt , ale skuteczny chcąc nie mieć podrażnionych dziąseł , bo 32 zł za tak dobry efekt to cena przystępna .

Odpowiedział w Styczeń 8, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć . Po założeniu aparatu ortodontycznego zakupiłam zestaw ortodontyczny . W jego skład wchodzi nić dentystyczna , szczoteczka ortodontyczna  oraz wosk . To wystarczyło , aby pozbyć się wszystkich problemów związanych z bólem i nadwrażliwością zębów mając założony aparat .

Odpowiedział w Styczeń 8, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.