Ból w zdrowym zębie

boli mnie dolna lewa piątka. niedawno była leczona, był w niej nieduży ubytek spowodowany próchnicą. byłm przekonana że ból jest spowodowany właśnie tą próchnicą, jednak on dalej mnie pobolewa, szczególnie podczas gryzienia. jednak boli również na słodkie oraz na podmuch powietrza (z takiego dentystycznego pistoletu).

ząb został prześwietlony i nic wewnątrz nie wygląda źle, ząbek cały okrąglutki. ubytek który był wypełniany w zadnym stopniu nie sięgał do tej zywej części zęba, był daleko od niej. jedyne co było widać na zdjęciu to duże przerwy w kształcie trójkątów gdzie podstawe trojkata stanowilo dziąsło, a boki ścianki zębów. dentystka mówi, ze nie wie już co może mi poradzić i że nie powinnam odczuwać takich dolegliwości przy zupełnie zdrowych zębach.

w czym moze lezeć problem? w rodzinie wszyscy mamy jakieś problemy z zębami, ale chyba nikt jeszcze nie narzekał u mnie na ciągły ból jednego zęba. ktoś się spotkał z czymś takim?

Zapytał w Styczeń 2, 2017 w Zęby.
Dodaj komentarz
6 Odpowiedź(i)

wygląda na zwykłą nadwrażliwość, nie wiem czy z tym można cokolwiek zrobić

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

miałam taką sytuację, identyko niemalże. po robieniu wielu cudów, badań, dziesiątek wizyt u stomatologa okazało się,  że mój ząb po prostu nie tolerował wypełnienie które zostało użyte do plomby. po zerwaniu wypełnienia i wstawieniu nowego, wszystkie problemy minęly!!1

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

To może też być bąbel powietrza który dostał się pod wypełnienie

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Jak napisałaś o tych wyraźnych trójkątach to skojarzyło mi się to od razu z odsłanianiem się szyjek zębowych, bo zdrowe dziąsło powinno ściśle przylegać do zęba, a nie tworzyć duże przestrzenie. 

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

popróbuj płukać zęby czymś na wrażliwe zęby, kup coś w aptece albo chociaż płucz rumiankiem czy szałwią? może pomoże 😀

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.