Kilka czynników odpowiada za zły stan uzębienia, jednym z nich jest brak regularnych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Bardzo często omijamy gabinety z powodu wstydu stanu naszego uzębienia. Zazwyczaj udajemy się na wizytę u dentysty dopiero wtedy, gdy ząb zaczyna nas boleć, a ból jest nie do zniesienia. Brak regularnych wizyt stomatologicznych może doprowadzić do poważnych schorzeń jamy ustnej.

Na co ma wpływ stan uzębienia w jamie ustnej?

Wiele osób omija gabinety stomatologiczne szerokim łukiem. Ich niechęć niekiedy wynika z przykrych doświadczeń lub wstydu związanego z obecnym stanem uzębienia. Niewątpliwie nieleczone ubytki w wielu sytuacjach prowadzą do zaawansowanych chorób jamy ustnej, których nie da się wyleczyć na jednej wizycie dentystycznej.

Z reguły większość osób, które rezygnują z wizyty w gabinetach stomatologicznych jako powód podają wstyd związany ze stanem uzębienia, nieprzyjemne doświadczenia w przyszłości oraz zbyt wysokie ceny za zabiegi stomatologiczne.

Niestety dla niewielu osób motywacją do skorzystania z porady stomatologa jest wpływ uzębienia na stan ich zdrowia. W jamie ustnej znajduje się wiele bakterii, które wpływają na wiele procesów związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu.

Jakie są konsekwencje nieleczenia uzębienia?

Najczęstszym skutkiem nieleczenia ubytków jest doprowadzenie do uszkodzenia zęba, który w konsekwencji wymaga kosztownego i nieprzyjemnego leczenia kanałowego. W wielu przypadkach leczenie kanałowe nie jest już możliwe, a jedynym ratunkiem dla pozostałych zębów jest usunięcie zainfekowanego.

Niewątpliwie na rynku stomatologicznym trwa konkurencja i pacjenci mogą wybierać nie tylko w ofertach, ale również w atmosferze jaka panuje w gabinetach dentystycznych. Wielu pacjentów rezygnuje z wizyt stomatologicznych z powodu przykrych doświadczeń. Obecnie wiele gabinetów nie może sobie pozwolić na utratę pacjenta z powodu niekompetentnej obsługi personelu medycznego.

Zęby to nie tylko stan naszego zdrowia, ale również nasz wizerunek. Bardzo często pacjenci oczekują od stomatologów, że pomogą im się uporać z nieatrakcyjnym uzębieniem, które z czasem przełoży się na ich wizerunek. Ładny uśmiech bardzo często podnosi samoocenę i wpływa na zmniejszenie stresu w sytuacjach, gdy musimy nawiązać z kimś rozmowę.

Źródło: foto internet