RE: Zapalenie dziąseł – objawy i leczenie

Proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu męczę się z zapaleniem dziąseł i nie mam już siły. Chodzę regularnie do stomatologa i w zasadzie chyba czuję się coraz lepiej. Chciałabym poprosić kogoś z forum i podsumowanie, stworzenie takiego FAQ, na ten temat. Czytałam w Internecie różne sprzeczne informacje i już sama nie wiem w co wierzyć…

Dodaj komentarz
8 Odpowiedzi

o myciu zębów było wiele tematów na tym forum. Polecam je przejrzeć. To był chyba temat na temat szczoteczek elektrycznych i wywiązała się tam dyskusja na temat mycia zębów. Nie będę powielać tematu. Poczytaj dziubek74.

Mycie zębów w trakcie zapalenia dziąseł nie należy do najprzyjemniejszych. Sytuacje jest patowa. To trochę taka tragedia grecka. Myślimy, że jeśli nie będziemy myć zębów to te będą się goić. Nic bardziej mylnego. Zęby myć należy! Najlepiej myć wymiatając. Co to oznacza? od góry w dół, jak miotłą, wymiatamy starając się nie podrażniać bolących miejsc. Tak, jak napisali koledzy wcześniej, jeśli nie myjemy zębów choroba postępuje. 

Dla tych bardziej wrażliwych wyjściem może się okazać wymiana szczoteczki na średnią twardość lub jeszcze mniejszą. Zupełnie miękkie także robią robotę. Część żującą myjemy dowolnie – we wszystkich kierunkach. Od języka i podniebienia wzdłuż – od góry do dołu. 

Ważne żeby nie uszkadzać dziąseł, bo te zaczną zanikać, odkrywać zęby i tragedia gotowa. Ich brzegi zbudowane są z bardzo wrażliwej tkanki. Doprowadzi to w którkim czasie do odsłoniecia tak zwanego cementu. To czesc porowata ktora sklada sie z kanalikow odzywiajacych zab. Szybko sie sciera i skutki sami wiecie.

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.