RE: Zapalenie dziąseł – objawy i leczenie

Proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu męczę się z zapaleniem dziąseł i nie mam już siły. Chodzę regularnie do stomatologa i w zasadzie chyba czuję się coraz lepiej. Chciałabym poprosić kogoś z forum i podsumowanie, stworzenie takiego FAQ, na ten temat. Czytałam w Internecie różne sprzeczne informacje i już sama nie wiem w co wierzyć…

Dodaj komentarz
8 Odpowiedzi

Często o tym zapominamy, ale dieta ma bardzo duży wpływ na kondycje dziąseł. Nie będę tutaj się rozpisywał i podawał konkretne menu na tydzień. Chodzi bardziej o jedzenie owoców i warzyw. Ogólnie przyjmowanie witamin i minerałów. W momencie deficytu substancji odżywczych osłabia się układ odpornościowy. Co za tym idzie nieodżywione są poszczególne komórki. Łapiemy infekcje a jeśli dojdzie do tego bycie na bakier z higieną to antrakt do choroby gotowy. 

Warto pamiętać, że choroby kącików ust to brak żelaza. 

Zapalny stan na dziąsłach i języku – brakuje witaminy B i kwasu foliowego

zapalenie dziąseł – brak witaminy C

Dieta pełnowartościowa nie oznacza wykluczenia glutenu – co jest bardzo modne. Oznacza, że jemy to na co mamy ochotę ale w normalnych ilościach i nie za często. Nic się nie stanie, jak zjemy steka lub karkówkę. Problem się pojawi, jeśli będziemy takie jedzenie spożywać codziennie. Glupotą jest także wegetarianizm, bo pozbawia wielu składników. Mięso daje biało, owoce i warzywa witaminy i minerały. Jedzmy z rozmysłem. Różnorodnie, najlepiej sezonowo. Co akurat rośnie blisko nas i jest najlepsze o danej porze. Z tego róbmy jedzenie i nie zapominajmy o tym jednym cholernym jabłku codziennie. 

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.