RE: Protezy nylonowe – co sądzicie?

Rozmawiałem z moim technikiem i jest bardzo przeciwny takiemu rozwiązaniu. Sam nie wiem, co o tym sądzić, bo zwyczajnie się nie znam.  Z kolei znajoma stomatolog bardzo je chwali, ale jej argumentacja do mnie nie przemawia. Chyba po prostu chce się wyróżnić nowością. Słyszałem też, ze zbierają bakterie i po jakimś czasie wyglądają bardzo słabo….

Dodaj komentarz
5 Odpowiedzi

W zasadzie wszystko ma swoje plusy i minusy. Nylonowe mają sens w momencie braków skrzydłowych żuchwy. Akryl z klamrami od NFZ nie jest dobry dla pacjentów, którzy nie chcą metalu, są uczuleni na niego, ma trudności z ich noszeniem, robią mu się rany itd……….

Taka nylonówka jest bardzo elastyczna, cienka, dopasowuje się. Niestety po jakiś czasie rzeczywiście wygląda paskudnie i ciężko się ją czyści. Dlatego wymagane są specjalne środki. Dla techników wadą jest ich ciężkie zrobienie i odpowiednie wypolerowanie. Jeśli chodzi o górę nylonową to i tak się nei dopasuje i może jeszcze drażnić. Najbardziej pasują na dół, ale tak jak mowię jeśli mu brakuje trzonowych to jest ok. Akrylowa bywają wtedy niestabilne

Odpowiedział w Grudzień 22, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.