RE: Lakowanie zębów u dziecka

Jak to jest z tym lakowaniem zębów u dzieci? Pamiętam, że kiedy sama byłam berbeciem, to miałam lakowane jakieś zęby, jednak już później nie miałam lakowanych zębów. I teraz gdy jestem dorosła to żaden dentysta nic o lakowaniu nie wspomina. Ostatnio siostra wspomniała mi, że muszę iść z dzieckiem na lakowanie zębów, gdy zaczną mu się one wyżynać. Byłam w sumie zdziwiona, bo co tak szybko lakowanie zębów? Przecież one jeszcze nie są popsute ani nic. Ona mi na to, że zęby się lakuje niby zanim się jeszcze zdążą popsuć. Serio, zawsze myślałam, że lakowanie to to samo co plombowanie i zgłupiałam jak ona mi to powiedziała.

No więc… kiedy trzeba iść z dzieckiem na lakowanie? Czy w ogóle trzeba je wykonywać? Ile dziecko może mieć miesięcy/lat żeby robić takie rzeczy? Mój chłopak ma 6 miesięcy i jeszcze sobie nie wyobrażam sadzania takiego maluszka na fotelu dentystycznym o.O Tak w ogóle czy powinno się lakować zęby mleczne, czy może tylko stałe?

Dodaj komentarz
9 Odpowiedzi

Zęby nie mają równej powierzchni, składa się ona z guzków i bruzd, dzięki temu możemy w ogóle gryźć ;p jednak bruzdy są wrażliwsze niż guzki i łatwo wchodzi w nie próchnica., dlatego trzeba je chronić.

Ale w sumie czemu dorosłym nie robi się już lakowania? Może dlatego, że po prostu już mają polakowane całe zęby, albo nie jest to takie ważne jak u dzieci? No nie mam pojęcia….

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.