RE: Jakie wybrać korony???

Mam do naprawy dolną dwójkę i trójkę i stomat już mi powiedział, że trzeba będzie mocno wiercić i trzeba będzie uzupełnić ubytek za pomocą korony, że zwykła plomba juz nie wystarczy. Stomat zaproponował mi trzy rodzaje koron i żeby się zastanowił jakie bym chciał. ALE JA ZUPEŁNIE NIE WIEM O CO CHODZI ;O nie znam się na tym i to co on mi mówił to dla mnie jakaś czarna magia. Powiedział, że może mi zrobić cyrkonowe, porcelanowe, albo na podbudowie z metalu, w tym co do tych ostatnich powiedział, że nie jest pewny czy byłyby dobre akurat dla moich zębów.

Proszę doradźcie coś, ja jestem zielony. Jakie są w ogóle różnice między tymi koronami? Mają jakieś zalety, wady? Dla mnie to wszystko to jeden pies, jednak zależy mi na tym żeby mieć fajnie zrobione zęby, bo będzie je widać…

Dodaj komentarz
6 Odpowiedzi

Z metalu odradzam, chyba że miałby Pan jakieś specjalne wskazania ku temu.

Cyrkonowe są wytrzymałe, jednak mogą powodować  ścieranie sąsiadujących z nim zębów, ze względu na tą trwałość. Estetycznie korony z cyrkonu wypadają nieco gorzej niż porcelanowe – koronki porcelanowe przypominają wyglądem naturalne zęby, porcelana dobrze imituje szkliwo. Są trochę bardziej kruche. 

Odpowiedział w Grudzień 22, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.