RE: Jak wyprostować zęby bez stałego aparatu?

Czy istnieją jakiekolwiek inne metody na wyprostowanie zębów bez użycia stałego aparatu ortodontycznego. Jako dziecko nosiłam wyjmowany aparat na zęby i ogólnie dosyć się one wyprostowały. Wygląda to tak, że zęby są mniej więcej równo ułożone w łuku, ale względem siebie już nie do końca. Chociażby górne jedynki lekko na siebie nachodzą, co może nie wygląda źle no ale jednak zęby są lekko skrzywione.

Szczerze powiedziawszy to nie chciałabym zakładać na dwa lata aparatu ortodontycznego i wydać mnóstwo pieniędzy żeby wyprostować tylko parę ząbków. W sumie aparat na zęby ma wywierać nacisk na zęby i dlatego one się przesuwają, więc może można w jakiś inny sposób te siły nakładać na zęby? Może chociażby wypychanie zębów palcami, albo coś?

Dodaj komentarz
7 Odpowiedzi

może spróbuj codziennie, jak najczęściej dociskać językiem do zęba, który jest skierowany bardziej do wnętrza buzi? w końcu woda drąży skałę, to może i język przesunie ząb ;p? z drugiej strony kto wie czy inne zęby też sie wtedy nie zaczną przesuwać w jakiś nieokreślony sposób?

Odpowiedział w Styczeń 3, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.