RE: Domowe sposoby na uśmierzenie bólu zęba! Ktoś coś?

Hej, znacie może jakieś domowe sposoby na uśmierzenie bólu zęba? Boli mnie od dwóch dni i nie wiem, co robić…. jakieś tapsy mam, ale ile można się faszerować. Umówiłem wizytę u lekarza za kilka dni, bo wiadomo, kolejki. Nie chcę do tego czasu zwariować….

Dodaj komentarz
2 Odpowiedzi

żebywróżu ja Ci chętnie podpowiem, co można zrobić w domu w walce z bólem zęba. Mojej świętej pamięci babcia była w tym dobra i “leczyła” całą rodzinę, sąsiadów i wszystkich znajomych. Była taką znachorką… Panie świeć nad jej duszą. Pamiętaj jednak, że te metody są tylko i wyłącznie doraźne. Wizyta u lekarza może być konieczna.

Tak więc zaczynamy:

Po paracetamolu ból dalej będzie odczuwalny, ale niezbyt nasilony. Najlepiej stosować na lekkie bóle.

W przypadku stanów zapalnych jamy ustnej warto płukać naparem z szałwii tudzież rumianku.

Ostry ból to zadanie dla ibuprofenu. Jest bardziej skuteczny niż paracetamol. Dobrze działa także żucie goździków… ale skąd wziąć goździki. NIE MUSISZ IŚĆ DO KWIACIARNI. Wystarczy przyprawa  – takie pączki kwiatowe). Nie wiem, gdzie dostaniesz, ale raczej w większym sklepie.

W przypadku ubytków włożyć wacik nasączony: olejkiem goździkowym, kamforowym lub jodłowym tudzież kroplami walerianowymi. Ból będzie mniejszy ale serio tylko dentysta.

Jeśli gryziesz i boli to możliwy jest ropień i zmień stronę jedzenia szukając numeru swojego dentysty.

W przypadku, gdy czujesz obrzęk i takie pulsowanie to całkiem prawdopodobne, że wdał się stan zapalny i masz zaatakowany korzeń zęba oraz miazge. Wizyta u dentysty – natychmiastowa. Do tego czasu ibuprofen. Polecam w czopkach… szybciej działa, chociaż aplikowanie to kwestia gustu. Na opuchliznę standardowo okłady z lodu.

Jeśli za przeproszeniem jebie cie tak mocno ze szczena opada to natychmiast do dentysty.

Miałem taką sytuację w pracy. Gościa bolał ząb kilka miesięcy. Ignorował to, aż tak spuchł na mordzie, że zabrali go do lekarza. Ropa mu podchodziła pod mózg i mógł kojfnąć. Przez całą drogę do domu pluł ropą a ja obok niego siedziałem. Masakra 

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.