RE: AFTY – jak leczyć? POMOCY!!!!

Mija tydzień, jak sie męczę z AFTAMI! Proszę, pomocy. Nie wiem, co zrobić. Mieszkam na wsi i nie mam, jak zapisać się do lekarza na szybko.  Mam z nimi regularny problem. Pojawiają się i znikają. Już nie wiem, co robić. Teraz pierwszy raz nie chcą się goić. Strasznie boli ;/

Dodaj komentarz
7 Odpowiedzi

kafeteriusz65 hahaha ale Ci diagnozę postawili 😉 bycie gejem jest spoko. Nie można się wstydzić siebie. Na boga mamy XXI wiek. Wstyd to popierać Pawłowicz z jej całym zacietrzewieniem.

Opowiem o domowych sposobach leczenia aft. Zakładam, mam nadzieję słusznie, że pójdziesz do lekarza. Jeśli ktoś inny trafi na ten temat to te wiadomości mogą być pomocne. 

Primi – płuczemy jamę ustną od 2 do 3 razy dziennie odwarem z wody różanej. Pomaga w odczynie zapalnym, Można także stosować rumianek, liście maliny, szałwie, łopian, czerwoną koniczynę. Raczej lepiej te najpopularniejsze. 

Afty możemy także wysuszyć przykładając do nich woreczek po herbacie. Zawarta w nim tanina zadziała kojąco i wysuszająco. 

NIe odkażaj raz spirytusem. To ściema, że spiryt dobrze działa. Niektórzy stosują go jeszcze z solą… to takie XIX wieczne metody. Woda utleniona w zupełności wystarczy.

Odkażać możemy także proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną. Robimy z tego gęstą pastę i przykładamy do rany. 

Jame możemy także płukać roztworem z solą. Łyżeczka na szklanę i jazda.

W aptece można kupić: Sachol, Aphtin, Solcoseryl, Mucosit itd. włącz tv pewnie będzie jakaś reklama 

 

 

Odpowiedział w Styczeń 2, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.