Według statystyk w 2015 roku w USA firma Listerine zarobiła na swoich produktach 340 milionów dolarów. To naprawdę wiele, szczególnie że jeżeli weźmiemy pod uwagę zsumowane dochody wszystkich innych marek płynów do płukania ust to uzyskamy jedynie 1 miliard dolarów. Bez wątpienia Amerykanie zaczęli bardziej dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej, a jak widać, płyny do płukania jak najbardziej im w tym pomagają. Czy jednak ktokolwiek z was wie, na jakie inne sposoby można wykorzystywać płyny do płukania ust?

Według tego co znajdziemy na stronie internetowej Listerine, na aktywne składniki popularnego płynu do płukania jamy ustnej składa się eukaliptol, mentol, salicylan metylu oraz tymol. Każdy z tych składników ma działanie przeciwdziałające odkładaniu się płytce nazębnej oraz zapaleniu dziąseł.
Czytając dalej dowiesz się jak inaczej możesz wykorzystać działanie swojego płynu do płukania ust.

Dezodorant
Skończył ci się dezodorant? Nie przejmuj się. Weź po prostu wacik kosmetyczny i zamocz go w Listerine, a następnie przetrzyj nim swoje pachy. Możesz również wlać płyn do buteleczki z atomizerem i delikatnie psiknąć na pachę. Składniki zawarte w Listerine bardzo skutecznie radzą sobie z poceniem i wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu. Dzieję się to w ten sposób, że zabija on bakterie, które są odpowiedzialne za wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu.

Łupież
Zanim wszyscy zaczęli używać płynu Listerine jako płynu do płukania ust, był on wcześniej popularny jako leczenie przeciwko łupieżowi. Działał on zarówno wtedy jak i teraz. Cztery składniki aktywne znajdujące się w płynie mają działanie antyseptyczne i przeciwgrzybicze. Aby użyć ich w swoim domowym zaciszu należy przemyć swoje włosy i skórę głowy płukanką składającą się z 1/4 szklanki Listerine na 1 szklankę wody.

Wszy
Płyn Listerine jest również bezpiecznym i efektywnym sposobem na pozbycie się wszy. Zaleca się zamoczenie skóry głowy dotkniętej wszami w płynie, a następnie założenie na nią czepka, takiego jaki zakłada się pod prysznic. Należy pozostawić Listerin na głowie przez około godzinę, a następnie spłukać dokładnie włosy wodą. Żeby pozbyć się na stałe pasożytów kontynuuj zabieg poprzez wcieranie białego octu winnego w skórę głowy, pozostawiając go na kolejną godzinę pod czepkiem prysznicowym. Po upłynięciu czasu umyj włosy delikatnym szamponem i zabierz się do usuwania jaj i martwych wszy za pomocą specjalnego grzebyka.

Trądzik
Czy zdawałeś sobie z tego sprawę, że płyn do płukania jamy ustnej może być świetnym środkiem przeciwdziałającym trądzikowi? Połączenie alkoholu oraz antyseptycznych właściwości Listerine pomogą ci pozbyć się wyprysków. Ponoć jeżeli przed pójściem spać posmarujesz krostkę, to rano powinno jej nie być. Chyba warto sprawdzić ile w tym prawdy!

Kaszel
Przeprowadzono testy medyczne dotyczące skuteczności Listerine w walce z kaszlem. Testy dowiodły, iż płukanie gardła dwa razy dziennie płynem do ust dwukrotnie zmniejsza podatność na kaszel i przeziębienie. Listerine pomaga zabijać bakterie odpowiedzialne za infekcje dróg oddechowych.

Pęcherze
Przeciwbakteryjne działanie Listerine sprawia, że nadaję się on do usuwania pęcherzy. Jeżeli pojawi ci się pęcherz na skórze, zanurz płatek kosmetyczny w płynie i następie przyłóż go na chwilę do pęcherza. Czynność tą powtarzaj trzy razy w ciągu dnia, do czasu aż pęcherz nie przyschnie i nie zniknie.

Brzydko pachnące stopy
Niektórzy ludzie pomimo dużych starań w zachowaniu higieny swoich stóp wciąż borykają się z problemem ich brzydkiego zapachu i pocenia. Czasami nawet częste mycie stóp i zmienianie skarpetek nie pomaga. W tym problemie może jednak pomóc płyn Listerine, który przeciwdziała poceniu się skóry i powstawaniu na jej powierzchni bakterii. Płyn będzie szczególnie skuteczny, jeżeli przyczyną odoru jest grzybica międzypalcowa. Dodatkową zaletą moczenia stóp w roztworze Listerine jest to, że doskonale nadaje się do zmiękczania zrogowaciałego naskórka. W obu przypadkach wystarczy zanurzyć stopy na 20 minut w miksie 1:2 Listerine i ciepłej wody.

Grzybica stóp
Płyn do płukania jamy ustnej nie tylko sprawia, że stopy są świeże i pachnące, ale radzi sobie on również z grzybicą stóp. Dzieję się tak za pomocą przeciwgrzybiczych właściwości specyfiku. Tak więc jeżeli często borykasz się z infekcjami grzybiczymi, to twoim zwyczajem powinno się stać moczenie stóp w mieszance Listerine co kilka dni na przestrzeni kilku miesięcy.

Płyn do jamy ustnej Listerine powstał już w końcu 1800 roku. Nie był on od początku wykorzystywany jako płyn do płukania ust, tak więc i dzisiaj nie musimy wykorzystywać go tylko na jeden sposób!


Źródło: remedydaily.com