Zdrowy uśmiech to nasza wizytówka w kontaktach między ludźmi. Warto o nią zadbać, za nim zaczną nam doskwierać problemy związane z ubytkami w uzębieniu. Wiele usług stomatologicznych jest płatne i nie refunduje tego Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednak korzystając z darmowych przeglądów dentystycznych bardzo często można uniknąć kosztownych zabiegów dentystycznych, które przy okazji nie koniecznie są przyjemne. Jeśli nasze uzębienie wymaga kompleksowego leczenia stomatologicznego można skorzystać z formy finansowania zabiegów dentystycznych.

Co jest powodem rezygnacji z leczenia uzębienia?

Najczęstszym powodem rezygnacji z leczenia stomatologicznego jest zbyt wysoka cena usług dentystycznych. Popularna metodą płacenia za zabiegi stomatologiczne jest płacenie kartą kredytową lub po prostu zaciągnięcie kredytu gotówkowego.

Na spadek popularności publicznych gabinetów lekarskich niewątpliwie wpływ ma niewielki zakres świadczonych usług w zakresie zabiegów refundowanych. Najczęściej z finansowania NFZ-tu można wyleczyć jedynie proste ubytki spowodowane próchnicą, zęby przednie oraz usunąć kamień. Mały zakres usług stomatologicznych przekłada się na zły stan uzębienia wielu polaków, których nie stać na kosztowne zabiegi w gabinetach prywatnych.

Jeśli już decydujemy się na skorzystanie z usług gabinetów prywatnych to z reguły wizyty finansujemy za pomocą środków kredytowych czy to z zaciągniętego kredytu bankowego czy za pomocą karty kredytowej. Za pomocą kredytów z reguły finansujemy najkosztowniejsze usługi stomatologiczne, jak konsultacje ortodontyczne i aparaty ortodontyczne, implanty zębów czy dobrej jakości protezy.

Kto korzysta z usług gabinetów stomatologicznych?

Z usług gabinetów stomatologicznych korzystają głównie osoby, które posiadają na ten cel wolne środki finansowe lub osoby posiadające zdolność kredytową na uzyskanie kredytu, który pokryje najdroższe zabiegi dentystyczne.

O ile dla nas zabiegi stomatologiczne są zbyt drogie to Polska oferuje i tak jedne z  najtańszych usług dentystycznych w Europie. Wielu turystów zagranicznych przyjeżdża leczyć uzębienie w polskich gabinetach stomatologicznych. Najczęściej polskie gabinety odwiedzają nasi ościenni sąsiedzi jak Niemcy, Czesi czy Słoweńcy.

Najpopularniejszą dziedzina stomatologi a jednocześnie najkosztowniejszą jest implantologia. Pozwala ona na zastąpienie uszkodzonego zęba nowym implantem. Jest to dość popularna metoda leczenia uzębienia, jednak w naszym kraju jest to nadal dość niszowy sposób na piękny uśmiech. Z powodu wysokich cen niewielu pacjentów może sobie pozwolić na tego typu zabiegi.