Rynek produktów stomatologicznych oferuje nam wiele możliwości skorzystania z atrakcyjnych produktów. Jednym z nich niewątpliwie są produkty wybielające zęby. Wybielanie zębów można zaaplikować sobie w domowym zaciszu lub udać się na sesję wybielającą do gabinetu stomatologicznego. Na rynku jest wiele produktów wybielających, jednak nie wszystkie przynoszą pożądane efekty. W rankingu zestawiono ze sobą produkty wybielające pod względem ceny, efektywnego działania czy łatwości aplikacji produktu wybielającego.

Czym się sugerować przy wyborze odpowiedniego preparatu wybielającego?

Rynek produktów stomatologicznych ma do zaoferowania wiele produktów. Stojąc przy półce z preparatami wybielającymi nie wiemy czy sugerować się opisem na opakowaniu, czy ceną. Sporządzony ranking produktów wybielających pomoże w wyborze odpowiedniego preparatu do samodzielnej aplikacji.

Należy pamiętać, aby nabywać tylko preparaty certyfikowane. Oznacza to, że nie mogą one pochodzić z niewiadomego źródła lub nie mogą nie zawierać wskazówek na opakowaniu lub ulotce dołączonej do preparatu. Z reguły produkty do wybielania zębów są stosunkowo drogie, ale można znaleźć atrakcyjne ceny w drogeriach i aptekach zarówno stacjonarnych jak i internetowych.

Przed dokonaniem odpowiedniego wyboru preparatu wybielającego można zaciągnąć opinii swojego stomatologa. Lekarz poinstruuje nas jaki preparat byłby odpowiedni dla naszego uzębienia oraz gdzie taki produkt można nabyć. Warto wiedzieć, że źle dobrany produkt może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Ponadto tani i nieskuteczny preparat tylko nas zniechęci zamiast poprawić wygląd naszych zębów.

Które preparaty wybielające znalazły się na podium rankingu?

Na podium znalazły się trzy produkty. Niezaprzeczalnie najlepszym produktem wybielającym okazał się Rio Blue Light Teeth Whitening, który uzyskał aż 95 proc. ankietowanych. Jest to preparat, który w działaniu przypomina produkty stosowane w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Preparat wybielający daje szerokie pole wyboru interesującego nas odcienia, oznacza to, że aplikując preparat mamy możliwość dopasowania barwy zęba do pozostałych zębów. To co najbardziej cechuje Rio Blue Light Teeth Whitening to jego bezpieczeństwo dla naszego organizmy, ponadto produkt jest na tyle wydajny, ze wystarczy nam na kilka aplikacji wybielających.

Na drugim miejscu uplasowała się preparat iBright, którego cechuje skuteczność przy niskiej cenie. Preparat uzyskał 89 proc. pozytywnych głosów, ponadto jest rekomendowany przez wielu specjalistów stomatologii. Dodatkowym atutem produktu jest łatwa aplikacja, która zachęca do ponownego użytku. Produkt wyróżnia się skutecznym działaniem, a na jego efekt nie trzeba zbyt długo czekać.

Trzeci wyróżniony preparat to STYLE’ WHITE. Preparat doceniony przez ankietowanych i chyba jeden z najbardziej znanych, uzyskał 87 proc. pozytywnych opinii. Produkt jest pozbawiony wszelkich składników, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na szkliwo lub dziąsła. Wyróżnia się naturalnymi składnikami, które nie posiadają pochodzenia zwierzęcego. Zapewne zachęci do siebie wegan i wegetarian. Produkt jest łatwy w aplikacji dzięki konsystencji żelu. Preparat odznacza się wyjątkową skutecznością.

Jakie inne produkty wybielające są godne polecenia?

Poza podium znajdziemy również wiele atrakcyjnych preparatów wybielających. Liczba głosów pomiędzy produktami z pierwszej trójki, a produktami poza jest niewielka. Na naszą uwagę zasługuje preparat o nazwie Biała perła system wybielający, który uzyskał o jeden procent mniej niż preparat z miejsca trzeciego. W przypadku tego produktu należy mieć na uwadze, że jest on przeznaczony głównie do stosowania na zębach o średnich przebarwieniach, nie poradzi sobie z większymi przebarwieniami lub plamami jak po tytoniu czy przebarwieniami po leczeniu kanałowym. Jego głównym atutem poza wartościami wybielającym są również wartości wzmacniające szkliwo zębów, na których jest stosowany.

Wspomnieć należy również o takich produktach jak BlanX Extra White i Denivit. Ten pierwszy przeznaczony jest do stosowania na zębach z małymi plamami i przebarwieniami. Pomoże nam jedynie usunąć plamy po kawie czy herbacie. Preparat dostępny jest w formie pasty, jeśli chcemy aby jego efekty były długotrwale należałoby zrezygnować z picia napojów powodujących przebarwienia. Za jego atrakcyjnością przemawia głównie niska cena. Drugi produkt Denivit jest produktem wybielającym w formie pasty, który również gwarantuje ochronę przed próchnicą i gromadzeniem się nalotu po posiłkach. Produkt raczej nie poradzi sobie z mocnymi odbarwianiami, jest jednak dostępny w aptekach i drogeriach przy stosunkowo niskich cenach.

Ostatnie miejsce w rankingu zajęły dwa produkty, które uzyskały 84 proc. i 80 proc. Mowa o Waterpik FLW-220E1 i WHITEWASH PROFESSIONAL WHITENING. Pierwszy produkt jest urządzeniem do prawidłowego oczyszczania zębów, który przy okazji pomaga również je wybielić. Jest to produkt dość uniwersalny, ponieważ gwarantuje nam prawidłowe umycie zębów oraz nadanie im jaśniejszego odcienia. Ostatnie miejsce w rankingu zajął produkt WHITEWASH PROFESSIONAL WHITENING uzyskując 80 proc. pozytywnych opinii ankietowanych. Jest to pasta, która ma potrójne właściwości, mianowicie czyści, wybiela i nadaje ochronę antybakteryjną. Stosując ta pastę wybielającą mamy możliwość dopasowania odcienia barwy jaką chcemy uzyskać na zębach. Efekt wybielania uzyskujemy poprzez nanoszenie pasty, aż nasze zęby przybiorą odpowiednią barwę. Pasta chroni również nasze zęby przed próchnicą i osadem.

Źródło: foto internet